Lista aktualności Lista aktualności

Święto drzewa z leśnikiem

Święto drzewa obchodzone w tym roku już po raz 19 było doskonałą okazją do spotkania z najmłodszymi. Dzięki zaproszeniu i gościnności Pani Dyrektor Małgorzaty Joanny Śnieżko z Przedszkola nr 5 w Zaczarowanym Lesie w Siemiatyczach dnia 13.10.2021r. przygotowaliśmy specjalne zajęcia dla Najmłodszych pociech, w  których udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat.Świetnie spędziliśmy wspólny czas przy zabawie, a równocześnie, co ważne -  NAUCE.

Dzieci uczyły się, jak niezwykłe i cenne są drzewa, jakie znaczenie mają w życiu ludzi i w środowisku przyrodniczym oraz co można zrobić z drewna. Niejednokrotnie podczas zajęć dzieci zaskoczyły naszego leśnika wiedzą. W tym momencie ukłony należą się dla wychowawczyń przedszkola oraz rodzicom, ponieważ od razu widać, że dzieci mają dużą styczność z naturą. Na koniec zajęć podsumowaliśmy,  jak pomóc drzewom. Dzieci obiecały nie niszczyć ich oraz nie śmiecić w lesie. Z radością patrzymy w przyszłość, mamy nadzieję, że środowisko będzie coraz mniej zanieczyszczone mając tak świadome młode społeczeństwo wokół siebie.

Zwieńczeniem Święta Drzewa było wspólnie sadzenie drzew, razem z nami leśnikami. Gatunków posadziliśmy naprawdę dużo, były to lipy, wiązy, brzozy, klony, jabłonie i grusze, a także inne owocowe i miododajne gatunki drzew i krzewów. Dzieci wzbogaciły tym teren wokół przedszkola, a przy tym świetnie się bawiąc.

Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie, czekamy na kolejne spotkania. Jeśli chodzi o naukę przyrodniczą zawsze możecie na nas liczyć ;)