Lista aktualności Lista aktualności

Operacja "Czysta rzeka"

„Operacja Czysta Rzeka”

W sobotę 17.04.2021r. pracownicy Nadleśnictwa Nurzec wraz z rodzinami aktywnie przyłączyli się do akcji „Operacja Czysta Rzeka” organizowanej przez Gminę Nurzec-Stacja, w ramach której wolontariusze z terenu gminy wspólnie posprzątali okoliczne lasy i tereny przy drogach.

Akcja odbyła się w kilku punktach:
- Nurzec-Stacja „Czysty las wokół nas”
- Siemichocze „Sprzątanie dopływów rzeki Pulwa na terenie wsi Siemichocze”
- Strażacy z Nurca-Stacji uprzątnęli teren wokół swojej remizy
- Strażacy z Siemichocz uprzątnęli teren wokół remizy w Siemichoczach

Pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa i ciągłych starań leśników, którzy stale dbają o czystość w lasach nadal można spotkać sporo śmieci w lasach, a nawet dzikie wysypiska, które świadczą o tym, że odpady celowo przywieziono i zostawiono na łonie natury. Z tymi haniebnymi śladami cywilizacji zmierzyli się uczestnicy „Operacji Czysta Rzeka”.
Na szczęście chętnych do sprzątania nie brakowało. W akcji uczestniczyło ponad 60 wolontariuszy, którzy zebrali kilkaset worków śmieci. Przekrój wiekowy uczestników był dowodem na to, że najmłodszym i tym trochę starszym zależy na czystym środowisku. Dlatego mamy nadzieję, że niedługo wszyscy nauczymy się troszczyć o nasze otoczenie.

Dziękujemy Gminie Nurzec-Stacja za zaproszenie do akcji i mamy nadzieję, że  dzięki takim działaniom wspólnie sprawimy, że nasze lasy będą świecić przykładem.

 

Więcej zdjęć z akcji: http://www.podlasie24.pl/siemiatycze/region/mieszkancy-gminy-nurzec-stacja-przylaczyli-sie-do-operacja-czysta-rzeka--319ba.html