Lista aktualności Lista aktualności

Obóz harcerski – SHK „Zawisza” Skauci Europy

Obóz harcerski – SHK „Zawisza” Skauci Europy

 

W tym roku w lipcu br. po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć na swoim terenie harcerki z Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy. Dziewczyny rozbiły swój obóz w Leśnictwie Sutno w pobliżu miejscowości Wajków w lesie przy rzece Bug. 37 harcerek w wieku 12-17 lat wraz z kadrą własnoręcznie zbudowały platformy wśród drzew z żerdzi i sznurka, na których rozbiły swoje namioty, w których mieszkały przez 2 tygodnie. W obozie urządziły także kuchnie polowe, kapliczkę, miejsca do mycia, itp. Przez ten czas las stał się dla nich domem.

 

Obóz harcerski to doskonała próba charakteru dla młodzieży oraz świetna okazja by bliżej zapoznać się z lasem. Dziewczyny poprosiły o spotkanie, podczas którego od pracowników nadleśnictwa dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać leśnikiem, poznały jego codzienną pracę  oraz o tym jakie zadania wypełnia każdego dnia w ramach prowadzonej zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy zrzesza dzieci
i młodzież. Głównym jego celem jest wspieranie rozwoju harcerzy poprzez gry i przygodę w otoczeniu przyrody. Pozwala stać się im dojrzałymi oraz szczęśliwymi ludźmi, otwartymi na Boga tak, aby w przyszłości stali się dorosłymi, na których można polegać.

 

Mamy nadzieję, że czas spędzony w lasach Nadleśnictwa Nurzec na długo zostanie we wspomnieniach uczestniczek obozu.