Lista aktualności Lista aktualności

Łączą nas drzewa - podsumowanie akcji

„Łączą nas drzewa” to ogólnopolska kampania zainaugurowana 21 marca 2021r. z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów przez prezydenta Andrzeja Dudę. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa jak ważnym elementem w przyrodzie są drzewa. W związku z tym głównym jej elementem jest sadzenie młodych drzew na terenie nadleśnictw w całej Polsce przez leśników przy zaangażowaniu lokalnej społeczności oraz przedstawicieli samorządów.

5 maja 2022r. akcja „Łączą nas drzewa” odbyła się na terenie Naszego nadleśnictwa w Leśnictwie Zabłocie. Do wspólnego sadzenia zaprosiliśmy Zespół Szkolno-Przedszkolny z Nurca-Stacji oraz Zespół Szkół im. Unii Mielnickiej z Mielnika. Dzieci oraz młodzież wraz z dyrekcją szkół i wsparciu pracowników Nadleśnictwa Nurzec posadzili ponad 2000 sztuk sadzonek dębu szypułkowego. W trakcie sadzenia leśnicy przekazywali uczestnikom wiedzę na temat pracy leśnika,prawidłowego sadzenia drzew i zasad ppoż. w lasach. Akcja została zakończona odsłonięciem tablicy pamiątkowej oraz wspólnym ogniskiem.

Dziękujemy wszystkim obecnym i zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Nasze nadleśnictwo.