Lista aktualności Lista aktualności

DZIEŃ LEŚNIKA

12 lipca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Leśnika ustanowiony zarządzeniem Nr 39 z dnia 9 czerwca 2022 r. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W kościele katolickim wspominany jest tego dnia św. Jan Gwalbert, ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1951r. patronem ludzi lasu.

Leśnicy z Nadleśnictwa Nurzec obchody Dnia Leśnika rozpoczęli mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Nurcu-Stacji i liturgią w cerkwi św. Dymitra Sołuńskiego w Żerczycach. Modlitwy ofiarowano nie tylko w intencji pracowników nadleśnictwa i ich rodziny, ale także za zmarłych leśników i pracowników Nadleśnictwa Nurzec.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości, wszyscy udali się do siedziby nadleśnictwa, gdzie rozpoczęła się narada pracowników poświęcona wyróżnieniu najbardziej zasłużonych pracowników, wręczeniu nagród i awansów. Nadleśniczy podsumował realizację zadań w minionym roku, podziękował za trud, zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, a także złożył życzenia z okazji Dnia Leśnika.