Lista aktualności Lista aktualności

Ćwiczenia OSP w Nadleśnictwie Nurzec

W piątek 08.09.2022r. na terenie Nadleśnictwa Nurzec odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Nurca-Stacji, Milejczyc i Siemichocz koordynowane przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Siemiatycz.

Wydarzenie składało się z dwóch części: szkoleniowej, prowadzonej na terenie OSP w Nurcu-Stacji, w trakcie której zostały przypomniane metody działania oraz przekazane zostały nowe wytyczne; oraz części praktycznej, która odbyła się na terenie przy biurze nadleśnictwa. Strażacy wykorzystując swoje umiejętności oraz wyposażenie jednostek przećwiczyli m. in. ewakuację poszkodowanego z pożaru budynku warsztatowego, wydostanie osoby przygniecionej płytą betonową oraz wydostanie osoby poszkodowanej z samochodu, który uległ wypadkowi.

W ćwiczeniach, jako obserwatorzy, brali udział: przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku mł. bryg. Artur Bernaziuk, Komendant Powiatowy PSP w Siemiatyczach mł. bryg. Sylwester Uściniak, Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach mł. insp. Krzysztof Filipowicz oraz Wójt Gminy Nurzec-Stacja Piotr Jaszczuk.

Dziękujemy za Waszą służbę!