Lista aktualności Lista aktualności

„Spacer z leśnikiem”

Pod tym hasłem w ostatnim tygodniu Nadleśnictwo Nurzec współorganizowało zajęcia edukacyjne dla dzieci z okolicznych szkół podstawowych.

            W czwartek 15 września odbyło się spotkanie na terenie Szkółki Gospodarczej „Wilanowo” z uczniami kl. II Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach. W trakcie zajęć dzieci poznały zagadnienia dotyczące pracy leśnika, prawidłowego zachowania w lesie oraz czym zajmuje się szkółka leśna.

            W piątek 16 września miały miejsce dwa wydarzenia. Pierwsze zorganizowane było dla dzieci z kl. II i III Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach. Spotkanie rozpoczęło się na ścieżce edukacyjnej Rezerwatu Przyrody „Grąd Radziwiłłowski”, a zakończyło ogniskiem na terenie S. G. „Wilanowo”. Podczas spaceru uczestnicy mogli poczuć las zmysłami: wzrokiem, słuchem, węchem i dotykiem. Dowiedziały się także jak wygląda gospodarka leśna w naszym nadleśnictwie i czym zajmują się leśnicy.

            Drugim spotkaniem była akcja pn. „Sprzątanie lasu”. Uczniowie kl. IV-VII Szkoły Podstawowej w Milejczycach, pod kierownictwem leśniczego, posprzątali fragment okolicznego lasu oraz teren wokół szkoły. Akcja trwała w trakcie godzin lekcyjnych, dlatego nie można było rozwinąć potencjału dbających o środowisko oraz czystość lasu młodych ludzi. Całość zakończyła się ogniskiem, któremu towarzyszyły gry i zabawy.

            Dziękujemy za udział i wspólnie spędzony czas!