Lista aktualności Lista aktualności

Święto Lasu w Ciechanowcu

Święto Lasu w Ciechanowcu za nami! W minioną niedzielę - 10 maja, w Ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa odbył się Jarmark Św. Wojciecha i Święto Lasu.

Święto Lasu w Ciechanowcu za nami!

W minioną niedzielę - 10 maja, w Ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa odbył się Jarmark Św. Wojciecha i Święto Lasu.

Główne uroczystości odbywały się na scenie, gdzie mogliśmy podziwiać występy zespołów pieśni i tańca, koncerty oraz konkursy. Na licznych stoiskach handlowych i edukacyjnych każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo atrakcji dostarczały całodzienne pokazy: wytwarzania dziegciu i destylacji olejków eterycznych, kulinarne, rękodzieła ludowego i artystycznego oraz ginących zawodów (tkactwo, ciesielstwo, młynarstwo, rzeźba, malarstwo, wyrób kwiatów z bibuły).

Mimo kapryśnej pogody frekwencja i humory dopisały, a stoisko naszego nadleśnictwa było chętnie odwiedzane przez rzesze przechodniów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe, jaki i umysłowe. Za wzięcie udziału każdy z uczestników otrzymywał drobny upominek, a za udział w „Próbie drwala" można było uzyskać „certyfikat", potwierdzający predyspozycje do pracy w tym trudnym zawodzie.

Dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie i mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Darz bór!