Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie akcji #sadziMy

Podsumowanie akcji #sadziMy

Już po raz trzeci we wszystkich nadleśnictwach w Polsce odbyła się akcja #sadziMy.

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji był prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w dniu 1 października wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami  oraz pracownikami Lasów Państwowych posadził młode drzewka w Nadleśnictwie Piotrków.

Leśnicy z Nadleśnictwa Nurzec rozdawali sadzonki wszystkim chętnym, którzy zajrzeli do naszego stoiska. W dniu 30 września można było nas spotkać przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie, natomiast 1 października wręczaliśmy sadzonki pod budynkiem Urzędu Gminy w Nurcu-Stacji.

Tym razem przekazaliśmy łącznie 2 tys. sadzonek - w tym 1000 szt. świerku pospolitego, 500 szt. dębu szypułkowego i 500 szt. brzozy brodawkowatej. Wszystkie sadzonki były wyhodowane w Szkółce Gospodarczej Wilanowo należącej do naszego nadleśnictwa. 

Dziękujemy wszystkim,  którzy odwiedzili nasze stoisko i aktywnie włączyli się w akcję sadzenia drzew. Dzięki Państwu nasze otoczenie wzbogaci się w te długowieczne i piękne drzewa. Mamy nadzieję, że z uwagi na duże zainteresowanie będzie to cykliczna akcja.

Darz Bór i do zobaczenia za rok !!!