Lista aktualności Lista aktualności

Podlaski Piknik Rodzinny

 

Dnia 24 lipca 2022r. w Drohiczynie odbył się Podlaski Piknik Rodzinny zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Na licznie przybyłych gości czekały różnorodne atrakcje: dmuchany plac zabaw i ścianka wspinaczkowa, animacje dla dzieci, bezpłatna wata cukrowa i popcorn, rejs katamaranem po rzece Bug i wiele innych.


Podczas wydarzenia odbył się również powiatowy etap Bitwy Regionów powiatu siemiatyckiego, który jest częścią ogólnopolskiego konkursu adresowanego do Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsze miejsce zajęło KGW „Nadbużanki” z Mielnika i ich pulpeciki rybne. Zaraz za nimi na podium znalazło się KGW z Nurca-Stacji z tradycyjnymi kulebiakami podanymi z barszczykiem oraz KGW z Minczewa i kartacze ze skraweczkami i surówką. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie.


W pięknej nadbużańskiej scenerii swoje stoiska wystawiło mnóstwo organizacji: Nadleśnictwo Nurzec, Policja, Wojsko Polskie, WORD, KRUS, Straż Pożarna, Straż Graniczna. Nie zabrakło również stoisk lokalnych twórców, rolników i sadowników.
Dodatkową atrakcja był też, znajdujący się w tym samym miejscu i czasie,  festiwal teatralny Wertep ze spektaklami dla dorosłych i dzieci w wykonaniu grup teatralnych z kraju i świata.


Podczas pikniku obecni byli również przedstawiciele jego współorganizatorów: burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, starosta siemiatycki Marek Bobel, oraz goście – senatorowie Maria Koc i Jacek Bogucki, członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski i wielu innych gości.