Lista aktualności Lista aktualności

Obchody „Dnia Ziemi” - #ŁącząNasDrzewa

Światowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970r., którego  celem jest promowanie postaw proekologicznych i budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Obchodom Dnia Ziemi często towarzyszą akcje sadzenia drzew czy sprzątania lasów.

 W tym roku z okazji „Dnia Ziemi” dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 3 w Siemiatyczach wspólnie
z leśnikami z Nadleśnictwa Nurzec posadziły drzewka przy swoich przedszkolach włączając się tym samym do kampanii #ŁącząNasDrzewa.

Przedszkolaki bardzo chętnie angażowały się we wspólne sadzenie drzew. Wiedzą, że przyroda to dziedzictwo, które dostaliśmy w spadku od naszych przodków i musimy je przekazać naszym następcom w jak najlepszym stanie. Dzieci wiedzą także, że drzewa rosną bardzo długo, więc jeśli chcemy kolejnym pokoleniom przekazać piękny zielony świat, w którym rosną drzewa, to już dziś musimy je posadzić. Wraz z dziećmi i leśnikami drzewka sadzili pracownicy przedszkoli i burmistrz Siemiatycz Pan Piotr Siniakowicz.

Przedszkole nr 1 ozdabiają nowo posadzone świerki, a przy Przedszkolu nr 3 już niebawem zazielenią się młode brzozy. Na koniec sadzenia przedszkolaki zobowiązały się  dbać o posadzone drzewka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za to że wspólnie uczyniliśmy Naszą Planetę bardziej zieloną, bo przecież #ŁącząNasDrzewa !!!