Lista aktualności Lista aktualności

Mamy Zimę!

Pomimo, że ta kalendarzowa zima trwa już jakiś czas, dopiero teraz rozpoczęła się ta astronomiczna. Krajobraz zmienił się pod wpływem białego puchu i towarzyszącego mu mrozu.

Mamy Zimę!

Pomimo, że ta kalendarzowa zima trwa już jakiś czas, dopiero teraz rozpoczęła się ta astronomiczna. Krajobraz zmienił się pod wpływem białego puchu i towarzyszącego mu mrozu. Pogoda w grudniu przypominała raczej tą jesienną, aniżeli zimową. Przyroda również nie wiedziała w jakiej porze roku aktualnie się znajduje... Ze względu na stosunkowo wysokie temperatury (nawet 10 stopni Celsjusza), niektóre krzewy leśne, jak wawrzynek wilczełyko, rozpoczęły kwitnienie. W nowym roku 2016 wszystko wróciło do normy. Siarczysty mróz i opad śniegu sprawił, że flora zapadła w oczekiwany sen.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do lasu, zarówno na krótkie spacery, jak i dłuższe wyprawy. Już niedługo wytrawni tropiciele wyruszą na poszukiwanie poroży jeleni, a pozostali będą mogli pooddychać rześkim powietrzem, które wybudzi nas z zimowego letargu i da energię w tym nowym roku!

Darz bór!