Lista aktualności Lista aktualności

„Szlachetna paczka” – pomagamy przed Świętami

„Szlachetna Paczka” działa od 2001r. i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Paczka jest oparta na współpracy Darczyńców i Wolontariuszy. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W tym niezwykłym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia Nadleśnictwo Nurzec również postanowiło włączyć się do akcji i pomóc potrzebującej rodzinie, którą wskazał nam Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach. Zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych produktów wśród pracowników nadleśnictwa, a 16 grudnia wraz z Proboszczem Parafii Piotra i Pawła, Ks.prot. Pawłem Sterlingowem, pojechaliśmy do miejscowości Narojki, aby przekazać paczki osiemnastoletniej Pauli i jej rodzinie.

Taka pomoc daje ogromną satysfakcję, a widok radości w oczach obdarowanych jest najlepszym podziękowaniem.

Pamiętajmy, jak wiele rodzin w Polsce nie ma nawet podstawowych środków do życia. Istnieje mnóstwo przeciwności losu, które powodują, że szczególnie dzieci są narażone na trudności. Najlepiej opisze to przysłowie, które przytoczył nam ksiądz Proboszcz „Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp”.