Lista aktualności Lista aktualności

#ŁącząNasDrzewa – podsumowanie konkursu „Mój Sołtys”

W dniu 06.05.2021r. w ramach kampanii #ŁącząNasDrzewa leśnicy
z Nadleśnictwa Nurzec wspólnie z mieszkańcami miejscowości Sielc i Andryjanki posadzili sadzonki świerka pospolitego (Picea abies L.), które zostały wyhodowane
z nasion pobłogosławionych przez Ojca Świętego Franciszka w czasie Pielgrzymki Polskich Leśników z okazji przekazania choinki dla Watykanu.

Akcja sadzenia drzewek była także podsumowaniem konkursu „Mój Sołtys” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach oraz Nadleśnictwo Nurzec. Celem konkursu było promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, działających na rzecz społeczności lokalnej. Najwięcej głosów zarówno oddanych online, jak też głosów stacjonarnych otrzymała Małgorzata Jóźwiak - sołtys wsi Sielc
i przewodnicząca rady gminy.  Tuż za nią uplasował się Pan Piotr Tałałaj
, sołtys wsi Wygonowo. Na trzecim miejscu znalazła się Grażyna Nikończuk -  sołtys wsi Andryjanki.

W ramach wyróżnienia w wygranych sołectwach Nadleśnictwo Nurzec przeprowadziło spotkanie edukacyjne na temat roli lasów i drzew w życiu człowieka oraz  wspólnymi siłami posadziliśmy drzewka wokół świetlicy w Sielcu i Andryjankach.

Jeszcze raz dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Boćkach za zaproszenie do współorganizacji konkursu, a laureatom gratulujemy wygranej.

Cieszymy się, że posadzone wspólnie drzewka będą „zieloną” ozdobą Sielca
i Andryjanek, bo przecież
#ŁącząNasDrzewa !!!